2016 MAYIS BAILA MAGAZINE 2PM RÖPORTAJI

Bugünün “şanslı kızı” sensin ❤
Onlarla….ne yapmak istersin?
BENCİLCE 2PM’DEN İSTE

23 Nisan’da dünya çapında “GALAXY OF 2PM” turnesine başlayacak olan 2pm, son derece meşgul olmasına rağmen, bugün sadece senin olacak! “Gerçekten onlarla buluşmak istiyorum!” makul olmaz, üyeler bunu senin için üstlenmişken bencilce iste!

image

BENCİLCE İSTEK 1
Onları sıfır mesafeden görmek istiyorum! (Sonuçta, altınızı da seviyorum)

Bizi görmek mi istiyorsun? Harika! Performans sonrası buluşalım!
2PM’le cidden buluşacaksın ♥

“Bela oluşunu sıcaklıkla karşılayacağız!”

image

BENCİLCE İSTEK 2
Üyeler tarafından şımartılmak istiyorum ♥

“Buraya gel! Seni çokça şımartacağız”

image

2PM senin “Altısı tarafından da şımartılmak istiyorum!” dediğin sevimli bencilce isteğini gülümseyerek cevapladı. Güzel giysilere bürünmüş 6 kişi sana eşlik etmeli ve sende elini onlarınki ile birleştir. Şimdi hangi üye kalbini yakaladı?

“Whoa, sevimli!” Üyeler gülümseyerek içeri girdi ve stüdyoda görünen küçük kıza seslendi. “Kaç yaşındasın?” (Junho), “Matmazel’in ismi ne?” (Nichkhun), “Merhaba! Ben Kitty’nin abisiyim ❤” (Jun.K)

Daha önce birkaç dakikalık çekim yaparken sadece onlar vardı ve havalı ifadelerinin değişmesi düşünülemezdi. Onların küçük kızla konuştuğu ses tonu bile alışılmadık bir sevimlilikteydi. “Buraya gel” (Chansung), “Kiminle kol kola dolanmak istiyorsun? Benimle mi? (Taecyeon), “Abin gibi olmamı ister misin? Daha sonra sana dondurma alacağım” (Wooyoung), “Bak, abinin kabarık saçlarına dokunursan, sorun olmaz!” (Jun.K) ; herkes onun umutsuzca ilgisini çekmeye çalıştı. Gecikmeden, ciddiyete bürünerek rekabete giriştiler. “Bu abinin saçı kirli, ona dokunma~ (güler)” (Junho), “Dondurma yerine çikolata ister misin?” (Taecyeon).

Hepside küçük kızın moralini yükseltmeye çalıştı! Tesadüfen nezaketlerini bize gösterdiler ancak kız oturmak için hareket ettiğinde hızlıca sıyırarak yeniden ayakta durmaya başladı, çekim bittiğinde, “İyi iş!” dedikten sonra yüksek teknoloji ile yakın temas çektik (Nichkhun), biri dizlerini okşarken “Buraya oturmak ister misin?” dedi (Jun.K). Sevimsizler baştan sona kadar centilmen gibi davranarak küçük kızı şımarttılar ve ona sevgilerini verdiler.

image

Chansung: “Eşit olarak bölünelim ”
Jun. K: “Sana bir sihir yapmak için elimden geleni yapacağım”
Nichkhun: “Hadi bakalım, Prenses”
Junho: “Cam ayakkabılar sana mükemmel uyacak”
Wooyoung: “Paparazzi olduk!”
Taecyeon: “Kaç yaşında görünüyorum?”

Jun. K
Jun.K bütünüyle belirli bir popüler kedi karakterine bürünüp, sihirli yeteneklerini küçük kıza göstererek onun ilgisini çekti. “Etkin olarak çeşitli konularda çalıştım ancak o ilgisizdi……… Birçok yetişkin tarafından kuşatıldığından, belki de utangaç olmuştur? Bana daha çok bakmasını istiyorum.”

Junho
Junho’nun kendine güvenen ifadesi onun gizli duygularını yalanladı. “İyi yaptım mı? O sevimli bir melek gibi ama ayrıca yumuşak ve küçücük. Çok yavaş nefes alsam bile uçup gidecek gibi görünüyor, bu yüzden çok gergindim.”

Taecyeon
“Ona kaç yaşında göründüğümü sordum o da ’46 yaşındasın’ dedi (güler). Bu şok ediciydi.” Muhtemelen Taecyeon ona baba gibi bir güven hissi verince küçük kız bebekken çıkardığı dişleri bile ona bildirdi. Taecyeon “Acıdı mı? Acı, acı git buradan!” diyerek küçük kızı tatlılıkla alkışladı.

Chansung
“Belki giysilerimizin ya da yaşlarımızın farklı olduğundandır ama Leon olmuş gibi hissettim (bi film kahramanı)(güler). Kameranın diğer tarafındaki korkunç adamdan bu çocuğu korumam gerek!” (Wooyoung’u çekmesini bekliyor) Küçük kız gülümseyerek yumuşak kalpli maknaeye baktı.

Nichkhun
“Onu izlerken Tayland’daki kız kardeşimi hatırladım. Kız kardeşimin yanaklarına dokunmayı severim. Yumuşak marşmalov gibiler.” Önünde kızın yanaklarına hafifçe dokunurken “Söylesene, neden bu kadar sevimlisin?” dedi.

Wooyoung
Çekimden önce Wooyoung “Altımızın da ona yakınlaşacağından eminim. Onunla konuşmaya çalışırsam bana doğru bakmayacakmış gibi bir his var içimde. ‘Sana dondurma alacağım’ dedim ama sanırım çocukları küçümsememelisiniz. Bir kadının kalbi zorludur…..” dedi.

BENCİLCE İSTEK 3

(İşle ilgili problemlerini birlikte çözelim♥)
24 saat 2PM ile olmak istiyorum!

image

Sabah 09.30
Bil belge imzalanacak
Zor görünüyor…
Sana yardım edeyim!!

Nichkhun
İşe gittiğimde, masamın üstünde hemencecik yapmam gereken bir sürü görev oluyor. Nichkhun benden önce göründüğünde hayal kırıklığına uğruyorum. “Bu konuda ne düşünüyorsun? ‘Hayatı kolay olan bir kişi olgunlaşamaz’ Acılı ve ağır şeyler yaşadığınızda daha büyük biri haline gelebilirsiniz. Mevcut durumlardan kaçmak istediğinizde lütfen birazcık daha elinizden gelenin en iyisini yapın. İyi bir sonuç yakında gelecektir. Ben içtenlikle bu tür şeyleri yaşarken biraz daha olgunlaşabileceğinize inanıyorum.” Nichkhun’un nazik sözleri kalbimi delip geçti. “Gerçekten sana sadece kelimelerden başka şey vermek istiyorum. İşten eve döndükten sonra yemek hazırlamak, çay ya da kahve yapmak ve masaj yapmak istiyorum.” Birgün boyunca elimden geleni yapabileceğimi hissediyorum sadece hayal et!

Sabah 10.15
Nereye bakıyorsun?
Bana değil, ekrana dikkat et!

Junho
Merkez konumunda olduktan sonra bile…. iş bir şekilde ilerlemiyor… Sadece PC ekranının üst kısmında Junho görünüyor! “Birisi size iş konusunda ‘Güzel iş çıkardın’ dediği zaman bu hem hoş hem de korkutucu oluyor. Yeterince iyi yaptığınızı düşünerek rahatlarsanız, olgunlaşmaya devam edemeyecekmişiniz gibi hissettiriyor. Bu nedenle, her zaman kendimi yapabileceğimden fazla çalışmaya adarım. Şuan kendim için neyin önemli olduğunu düşünüyorum, hangi konuda eksiğim ve gerçekten neyi yapmak istiyorum. Ortalama bir insanın beyin yeteneğinin sadece %20’sini kullanılabileceğini söylediklerinden, gayretle amacım bu limiti kırmak üzerine (güler). Yorgun olabilirim ama bu güzel bir yorgunluk. Yetersiz olsa bile, engelleri aşmalıyım.” Yalnızca Junho buraya kadar çok sayıda şansla gelmek için ikna edici bir güce sahip. Kendimi kaybetmeye izin veremem!

Sabah 11.40
Oldukça kısa bir süre öğle yemeği molası olacak
Nefes alın, sonra çalışmaya devam!

Wooyoung
Yeni yılın başlangıcında kouhainin (şirketteki gençlerin) sayısı ve iş arttı. Hobilerinizin keyfini çıkarma zamanı maalesef azalıyor. Bir iç çekişle çekmecenizi açtığınızda, Wooyoung öfkelenerek geliyor! “Bulunduğunuz ortam değiştiğinde, vücudunuzu gereğinden fazla endişeye mahal vermeden akışına bırakın. Nasıl akışına bırakacağınızı gözlemlerseniz, ne yapmanız gerektiğini göreceksiniz. Aksi halde kendinizi akışına bırakmak için zorlarsınız. Bunu yaparsanız, başarabilirsiniz! Tesadüfen geçenlerde keyif aldığım hobilerin yöntemini değiştirdim. Aşırıya kaçmadan, mümkün olduğunca keyif almam gerektiğini düşündüm. LP kayıtlarını dinlerken bağımlısı oldum ama zamanım bittiğinde sadece en çok ilgi duyduğum şarkıları dinleyeceğim. Ancak, kısa sürelik bir vaktim olsa da, benim için eksik bir şeyi tamamlama anı olacak. Telaşlı bir anda özellikle sevdiğiniz bir şeyden keyif almak için kendinize biraz zaman kaybı vermeniz önemli değil mi?”

Öğlen 12.15
Sakin sakin!
…. Hadi birlikte müzik dinleyelim♪

image

Jun. K
Üstünlük taslamam yine beni sinir ediyor….. Belki de MP3 çalarını tutarak birşey söyleyen Jun.K yüzünden işime odaklanamadım ve moralim bozuldu. “Bir engelle karşılaştığımda, aslen işe başladığım zaman bunu yapmayı neden seçtim diye geriye dönüp düşünmeye çalışırım. Pervasızca çalışıp araştırdığınız zaman, bu tür şeyleri yapmanın anlamını bulamadığınızda yorgun olursunuz. Ulaşmak istediğiniz hedefi birazcık kavradıysanız, o zaman benim gibi tükenecek hale gelmezsiniz! Hayaller yaşam arkasındaki motivasyon gücüdür. Benim hayalim ise şarkılarımın herkese ulaşabilmesidir. Bu nedenle, kayıttan önce 30 saat boyunca sürekli olarak şarkı yazdıktan sonra stüdyoda bütün gücümü bitirip kullandığım an, mutlu oluyorum (güler).” Sıkı çalışmak konusunda ihmalkâr olmayan Jun.K’in müziğini dinleyerek, başlangıçtaki motivasyonunuzu hatırlamaya çalışın.

Öğlen 13.00
Ah, beni buldun!
Bu çok hoş ~

Taecyeon
Her gün bir şekilde daha iyisi için bir değişim oluyor. Atıştırma için iyi bir an olabileceğini düşünürken ayakkabılarımı aradığımda, Taecyeon hepsini yemişti! “Bazı nedenlerden dolayı, baharda benim dışımda herkesin değiştiğini hissediyorum. Ben aynıyım. Günü bir binanın içinde geçirdiğimden tıkalı kaldığımı hissediyorum. Bu gibi zamanlarda iş aralarında dokuma yapıyorum böylece bir dağa tırmanabilir ya da denize bakabilirim. Alışıldık yerlerden farklı yerlere gitmekten cesaret alıyorum. Geçenlerde göz ameliyatım olduğundan, sahneyi güzelce görebilmek harika olacak. Sanırım OL (memur bayanlar) için uzak şehirlerde çalışmak zor olmalı. Eğer öyleyse, o halde ofisin çatı katında ya da yakındaki bir parkta hava alarak kesinlikle canlanabilirsiniz.

Öğlen 14.00
“Tamam! Biz ‘Minyatür 2PM’ haline geleceğiz ve daima sizinle olacağız!”

Akşam 21.00
İçmeye devam edin
Bugün yine sıkı çalıştınız!
Şimdi eve gidelim~

Chansung
İşin geç bitmesini anlasam da, sadece kendi kararsızlığıma şaşırdım. Bugün yine mi fazla mesai, huh?……. Sabahları aldığım gıda içeceğini almak üzere vardığımda, Chansung oradaydı! “Satın almalı ya da kaçınmalıyım, yürümem ya da koşmam gerek, sesim insanların dikkatini çekecek ya da çekmeyecek? Hayat bir dizi günlük karmaşadır ama tecrübelerimde, seçimim ne olursa olsun çok fazla bir fark yaratmayacağı üzerinedir. Hata yaptığımı düşünsem bile sonuç olarak farkı önemli değil. Aksine yaptığım için endişe duyduğum vakit büyük sorun haline gelir. Diğer şeylerin yanı sıra, zaman endişenizi alıp götürür. ……… Yani, sana rasyonel birşey söylüyorum fakat geçmişte çokça endişe ve kaygı duyan biriydim (güler). Diyer bir deyişle artık iyiyim!”

BENCİLCE İSTEK 4

Lütfen, seksi bir yüzle
Kalbimi çarptırın! ❤

image

“Bu galaksi için bir söz vereceğim. Sen ve ben sonsuza dek birlikte olacağız”Jun.K

“Kesinlikle seni mutlu edeceğim çünkü bana göre geleceğimin ışığısın” Nichkhun

“Kendini hazırla. Seyahate gitmeden önce sana sarılmak için geleceğim”Chansung

“Gözlerini çevirmeden benimle gel. Pişman olmana izin vermeyeceğim” – Junho

“Yalnızca çekiciliğinde boğulan biri değilim”Wooyoung

“Şimdi ve sonsuza dek, destekçim ol. Umarım beni beklersin”Taecyeon

Sadece bir süreliğine bile bizim bu “galakside” birlikte olmamızı istiyorum.

23 Nisan, 2PM’in hem ülkeler arası arena turu “Galaxy of 2PM” in başlaması, hem de Japonya’da beşinci albümleri “Galaxy of 2PM” yayınlanma tarihiydi. 2PM’in geçen 6 yıldaki albümlerini ve turnelerdeki müzik performanslarının son derece başarılı oluşunu sorgularken, onların altısı da bize “Şimdiki biz” ve “gelecekteki biz” hakkında konuştular.

— Hem turne hem de albümde ismi geçen “Galaxy” nin anlamı nedir?

Taecyeon: Personel ve fanların tek bir galaksi içinde olduğu anlamına geliyor.
Junho: Bu hislerimizi şekillendiriyor, biz daha da yakınlaşmak istiyoruz.
Taecyeon: Konser ve albümlerdeki eserlerin içerdiği duyguların sınırlı bir süre içerisinde herkese ulaşmasını istiyoruz.
Junho: Konser içeriği ile ilgili ayrıntıya girmeyeceğim ancak… Pişman olmanıza izin vermeyeceğiz (sırıtır).
Nichkhun: Bir ihtimal, albümde üyelerin yaptığı şarkılar olduğundandır…….♥

— Doğru, albümde üyelerin yardımıyla oluşturulan birkaç eser var.

Junho: Bu doğru. “The Time We Spent Together” şarkısını ben yazdım ve Chansung’un yazdığı da……. neydi?
Chansung: Hey, hey (güler). “Shining Star” şarkısı.
Junho: Sadece GALAXY için. Ayrıca, Taecyeon’un yazdıkları……
Taecyeon: “Don’t Forget” ve “Teaser”. Lütfen başlıktan kalbimin nerede olduğunu tahmin edin….. bohooo hoo (ağlar).
Wooyoung: Yaptığım “Souzou Shite Mite (Imagine)” şarkısı pozitif bir şarkı.
Jun.K: Şarkılarım şimdiden……..
Taecyeon: (My House söyler): Heya ~ nı kite konya ♪
Jun.K: (güler) Ve bu?
Taecyeon: (Higher söyler) Shoujiki maji kimi no toriko ♪
Jun.K: !! (Taecyeon beşlik çakar) )
Junho: Taecyeon bir üye olmasına rağmen 2PM’in büyük bir hayranı. (güler)

— Turne bittiği zaman, siz çocuklar grup olarak biraz ara vereceksiniz.

Chansung: Her birimizin solo faaliyetleri devam edecek. Belki de her birimizin bir galakside seyahat edeceğini söyleyebilirsiniz.
Taecyeon: Sonra görüşürüz! (güler)
Nichkhun: Yalnızca bu kez sınırlı değil ama her zaman fanlar ve üyelerle birlikte olacağımızı hissediyoruz. Fanlara olan duygularımız sahte değil.
Herkese negatif olan Jun.K: (başını sallar)
Wooyoung: Bu yalnızlık ve talihsizlik, herkesi sık sık görmemiz mümkün olmayacak ama biz değişmeyerek her zamankinden daha iyi olacağız.

Baila beş yıldır onların olgunlaşmasını izler

image

— Baila yaklaşık 5 yıldır sizi takip ediyor. Herhangi bir röportajında size bir izlenim bıraktığı oldu mu?

Jun.K: Önceden uzun sürerdi? (Elini birleştirerek) Teşekkürler
Nichkhun: (2012 Ocak sayısında ilk göründükleri resme bakarak) Bunu ofis binasında çekmiştik, değil mi?
Jun.K: Hatırladım, aylıkla çalışan bir kimsenin düzenlemesiydi. İyi hatırlıyorum…. daha doğrusu, yorgun olmama rağmen bunu unutmam mümkün değildi (güler).
Nichkhun: Evet. Çekim sırasında, şirketten yaşlı erkekler bizi yan gözle izlerdi. Japonya’da o günlerde düzenli bir şirket ziyaret edememiz, derin bir izlenim bıraktı.
Chansung: Çünkü babamızın yaşındaki insanlara odaklanabilecek deneyimimiz yoktu (güler).

– Bizim için yaklaşık 20 yaşında aylıkla çalışan biri gibi giyindiniz, bazı okuyuculardan liseli gibi göründüğünüz izlenimini aldık.

Chansung: Ahh, bu Wooyoung ve Junho hakkındaydı (güler).
Taecyeon: O zaman, Wooyoung ve Junho henüz erkek değil.
Nichkhun: Onlar bebekler.
Wooyoung: ….Babuu [A/N:”Babuu” bebeklerin çıkardığı agu gaga gibi gürültülere eş değer]
Chansung: Sorun değil. Şu an tam erkeksin (güler).
Junho: Ne yapmam gerek. O zamandan kendime direkt olarak bakamıyorum. Çok utanç verici……..

– En çok hangi üye değişti?

Junho: En çok kilo kaybeden benim değil mi? (güler) Ciddi cevap verecek olursam, solo turnem başladıktan sonra daha fazla sorumluluk hissetmeye başladım. Geçmişle ne kadar karşılaştırma yaparsam yapayım, şuan kendimi anlamaya çalışıyorum.
Taecyeon: Şahsen, en çok benim değiştiğimi düşünüyorum, gerçi…….
Jun.K: Tavrında bir yumuşama oldu ayrıca moda anlayışın da değişti.
Nichkhun: Kesinlikle bizi hayrete düşürdün.
Taecyeon: Lütfen düzeldiğimi söyle! Ancak, Jun.K da değişti. Onun kişiliği daha duygusuzlaşmış.
Jun.K: Altımızın arasındaki iletişim daha da yumuşaklaştı ve ekip çalışmasında daha da iyi hale geldik.
Taecyeon: Birlikte geçirdiğimiz zaman büyük olasılıkla, birbirimizin kişiliklerini anlamamız ne tür bir ilişkiye sahip olduğumuzu gösterdi. Bu ilişkiye devam edeceğimize eminim!

Onların önümüzdeki 50 yıl boyunca hayranları ile yapmak istediği şeyler.

– 5 yıl önce kurduğun hayallerin gerçekleşti mi?

Jun.K: Günlük yaşamda takılıp giderken hayallerimiz parça parça yok oluyormuş gibi geliyor. Başlangıca dönebilsek hala bugün bizim için önemli ve unutulmazdı.
Wooyoung: Hmm…… Her an müzik ve moda da trend değişiyor, akışına bırakmalıyız. Bu anlamda benzer konumdayız, değişim dalgasına devam edeceğiz.
Nichkhun: Çıkışımız zamanı herkesten daha kötümserdim çünkü gelecekte ne olacağına dair fikrim yoktu. Ancak, birçok insan bizi sevdi ve ben herkesten çokça mutluluk aldım.

– Geçici olarak altınız ile de bu son turne olacak, lütfen fanlarınıza bir mesaj verin.

Taecyeon: Bu kesin bir plan ama devam edeceğiz.
Jun.K: Bu doğru. 50 yıl geçse bile sizi selamlayacağım!
Taecyeon: Ne tür bir selamlama? (güler).
Jun.K: Gelecekte yapmak istediğim o kadar çok şey var ki.
Nichkhun: Turne sonrası Japonya’ya sizlerle buluşmak için geri döneceğim.
Junho: Ben de. Sonuçta yaz adamıyım.
Chansung: Ben de, yaz adamını kendi gözlerimle göreceğim (güler).
Taecyeon: Öncelikle, lütfen albümümüzü çokça dinleyin. Size ulaşacak albümün içine koyduğumuz mesajları anlayacağınızı düşünüyorum.
Taecyeon: Um… bu gece evime gelir misiniz? Gibi şeyler…
Wooyoung: (Vazgeçmiş gibi) Ahhh……
Jun.K: Ailenizle mi yaşıyorsunuz? (güler).
Junho: Neyse, lütfen albümü dinleyin. Ve hadi konserde buluşalım!

©2pmalways
Türkçe Çeviri: DNHYK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s