Junho BAILA Ağustos 2014 Röportajı

Hey, biraz daha yaklaşın
FEEL ”JUNHO (2PM’den)”!

(2PM’den) Junho; bir önceki saf çalışması olan ”Kimi no Koe”den daha popüler ve şık 2. solo albümü ”FEEL” ile geri döndü. Sevimli gülümseyen yüzü ve yüksek seviye akrobasi hareketleri ve danstaki yetenekleri ile 24 yaşındaki sarışının ”özel hayatını” 26 harfi kullanarak A’dan Z’ye aydınlattık!

tumblr_inline_n8sk5vQjFH1qctgyv

Bu Junho’nun elinin gerçek ölçüsü!

”Jun. K beni mikrofonu tutarken gördü ve bana o noktada şu gibi şeyler söyledi: ”Ellerin çok hoş ve büyük. Mikrofonu tutarken yüzün küçük görünüyor.” Biliyor muydunuz? Grup dışında, Chansung ve ben benzer büyük ellere sahibiz.” Sizlere Junho’nun elinin gerçek ölçüsünü gösteriyoruz.

A- Yıldönümü
[Eğer bir yıldönümü oluştursaydın?]

25 Ocak’taki doğum günüm ve Japonya’da ilk çıkış yaptığım tarih olan 24 Haziran’ı yapardım. Böyle yaparak, o günlerde hayranlarda artışla beraber onlarla birlikte eğlenebileceğim 2 gün olmaz mıydı? Eğlenceli birşeyler hazırlardım ve herkesle birlikte zaman geçirirdim.

B- Kan Grubu
[Kan Grubu]

Biriyle ilk kez tanıştığımda onlara A grubu olduğumu söylerim, şaşırırlar. Herkes B ya da 0 grubu gibi göründüğümü düşünür. Yalnız olduğumda dikkat ederim ama biriyle birlikteysem etmem. Ayrıca düşüncelerimi açıkça ifade ederim. Bu arada, Kore’de A tipi kimseler korkak bir kişinin görüntüsüyle eş değerdir. Japonya’dan farklı yani.

C- Chansung
[İkiniz arasındaki ilişki nedir?]

Chansung-kun ve benim tehlikeli bir ilişkimiz var. (gülüyor) Birlikte aynı yurtta kalıyoruz, bu yüzden odalarımız karşı karşıya olduğundan yakın komşularız. Ayrıca aynı tuvalet ve banyoyu kullanıyoruz. Son zamanlarda, kapı tamamen kapalı olmadığından, bir diğerimizin yaptığı herşeyi görebiliyoruz. (gülüyor.) Çıkış yaptığımızdan bu yana her ne kadar ”hmm..” diye düşündüğüm zamanlar olsa bile, tüm bu yıllar boyunca birlikte yaşadıktan sonra tüm bunlara alıştım. Sadece birkaç gün önce, duş alırken arkama baktım ve o hiç kimsenin olmaması gereken yerde lavaboda dişlerini fırçalıyordu ama bu beni gerçekten şaşırtmadı.

tumblr_inline_n8skw6nqT51qctgyv

D- Hayal
[Gerçeğe dönüştürmek istediğin bir hayal]

Şimdiye kadar düşlediğim her şey gerçekleşti.Şarkıcı olmak, solo çıkış, solo tur.. Geçen yılki hayalim olan Budokan’da solo konser yapmak hayali bile bu yıl gerçekleşti. Öyleyse benim gelecek seneki hayalim..bunun gini harika bir solo tur yapmak! Tamamen kendim için olsa da, gerçekleşse güzel olurdu.

E- İmparator
[İçindeki ”imparator” unsuru]

Hayranların beni ‘imparator’ ya da ‘oresama’ diye çağırdığını biliyorum ama neden beni bu kelimelerle çağırdıklarına dair bir fikrim yok. Ben sadece bir nebze ‘oresama’yım. Sıradan ben gerçekten naziktir. ”Seni seviyorum.~” gibi şeyler söylerim. Sevgimi düzgün ve açık ifade eden bir tipim, yani..

*oresama: şakacı erkeklere takılan bir sıfat.

F- His
[2. solo albüm]

Bisiklete ilk bindiğiniz zaman, ilk resim yaptığınız zaman. Hayatınızda herhangi bir şey ile ilk kez karşılaştığınız zaman. Ayrıca, kendinizle mükemmel uyum sağlayan şeyi bulduğunuz zaman. Kalbinizin derinlilerinde heyecanlanan bir kısım var. İnandığım çok değerli şeyleri bir şekilde iletmek için ”FEEL” denen bu şarkıyı yaptım. Bu şarkı aşkı göstermesine rağmen, sadece aşk hakkında değil, ayrıca bu geçen yıl tecrübelerime bir yenisini ekleyerek heyecanı hissettim.

G- Büyüme
[Olgunlaştığın bölüm]

Solo albümümün promosyonunu yaptığımda, 2PM olarak yaptığım aktivitelerden farklıydı ve şunu öğrendim: ”Kendi başına çalışmak kolay değil, büyük sorumluluk almak zorundasın.” Promosyon yapmayı planladığım bu zamandan beri, bir şekilde olgunlaştığımı düşünüyorum. Önceki çalışmalar rahat bir atmosferdeyse, bu 2. albümün ana noktası taşan enerjilik ve canlılık.

H- Saç
[Sarışın olmanın nedeni]

Film çekimim yüzünden yaklaşık 6 ay boyunca uzun saçlarım vardı. Evde yukarıya taramış bir şekilde tuttum ama nedense kullanmaya alışamadım. (gülüyor) Çekimler bittiğinde, kesmem gerektiğine karar verdim! Kısa kesmeye ve sarıya boyamaya karar verdim. Sarı şaçlar albüm konseptine mükemmel bir şekilde uydu. Hands Up’tan beri saç stilimi değiştirmemiştim bu yüzden çevremden gelen itirazlar bana fikir verdi. Tepkileri; ”Wow, değişmişsin.” şeklindeydi. Ancak, bu konuda düşündüğüm zaman kendim çok beğenmiş olmama rağmen, diğerlerinin görüşü bir kulağımdan girip diğerinden çıkmış olabilir. (gülüyor)

tumblr_inline_n8sl36vIeS1qctgyv

I – Ben
[Son zamanlarda benimle ilgili bir olay]

Bir iş gününün sabahı menejer beni arayıp uyandırdı. Bir önceki gün ona ”FEEL”in MV’si yayınlanmadan sabah 5.30’da beni uyandırmasını söylemiştim ve kayıt için hazırlanmıştım. Ancak, kayıt hakkında düşünseydim, uyuyamamış ve çok endişeli olurdum. Saat 5.30’da arama geldiğinde, ne düşündüm bilmiyorum ama şöyle dedim: ”Bugün çalışmalı mıyım?” (gülüyor) Nadiren böyle şeyler söylediğimden, yönetici şöyle cevap verdi: ”Öyle mi?” (gülüyor) Çok endişeli ve hislerim karman çorman olduğu zamanlarda nedense davranışlarım garipleşiyor gibi görünüyor.

J – Zıplamak
[Hızlı bir şekilde ilerlemesini istediğin bir şey]

Kesinlikle, soğukkanlılık. Bunu daha önce söyledim ama çok fazla düşünme alışkanlığım var bu yüzden gelecekte olacak şeyler hakkında soğukkanlı bir şekilde düşünebilmeyi isterdim. Geleceğe daha ileri bir şekilde bakabilseydim ve rahat hissederken bir şeyler düşünebilseydim… Ancak, bu tedirginlik düzgün şeyler yapmak konusunda itici güç de olabilir.

K – Kkomaengi
[Sen ve değerli kedin Kkomaengi arasındaki etkileşim nasıl?]

Kedilerin günde 16 saat uyuduğunu duydum ama Kkomaengi bundan daha fazla uyuyor. Ailemin evine gittiğim zamanlar, uyuyor. Gerçi uyanık olsa bile benimle oynamaz. Onu tuttuğumda bundan hoşlanmaz ve ”Bırak beni!” şeklinde tepki verir. Eğer onu böyle tutarsam, tırnaklarını da uzatır. Onu ben büyütmeme rağmen. (gülüyor) Sanırım yarım yıl içinde onu bir kez olsun görmediğimden böyle davranıyor. Ancak, son zamanlarda uzaktan ona el salladığımda kısa bakışlar atarak belkide beni tanımaya başladı.. haha..

L – Lee Junho
[Lee Junho]

Tatmin olmamaya başladığım bir durum içindeyim. Ne yaparsam yapayım, memnun değilim. ”Bir şeyler yeterli değil” ve ”sadece biraz daha” duygusunu sürdürürsem, bu beni endişe tarafından daha çok çalışmaya itiyor. ”Öyleyse tatmin olmak için ne yapmalıyım?”

M – Film
[Film hakkındaki görüşleri]

6 yıldan beri şarkıcı olarak aktif oldum, ama aktör olarak hala çok yeniyim. Sadece başlangıç çizgisinde durduğumdan, normalden daha fazla endişeliyim. Senaryonun tamamını ezberlemek standarttır bu yüzden şu şekilde düşünüyorum: ”Her zaman en iyi hatlarımı iyi bir şekilde ifade etmem de gerekmez mi?” Mümkün olduğunca bunu doğal yapmayı düşünüyorum. Bir şey düşündüğümde, hemen o an pratik yapmadan duramıyorum. Hatta haraket eden bir aracın içinde, yapmam gerekenleri mırıldanıyorum ve arka aynaya bakarken bile ağlama sahnelerini pratik ediyorum. Beni gören yabancıların bunu garip bulduğuna eminim. Aslında, annemden gelen bir arama sırasında gözyaşı dökme pratiği yapıyordum ve ağlamaklı bir sesle ona cevap verdim ve onu ürküttüm. (gülüyor) Bir aktör olarak çok doğal olmalı ve tamamen kendimi karakterin içine çekmeli, işin her parçasını canlandırmalıyım.

tumblr_inline_n8sl9bw5AJ1qctgyv

N – Gerekli
[Junho’ya ne gerekli]

Ciddi bir şekilde bunu söylemek istiyorum, ama… Sahnede durduğum zaman, sesinizi duymama izin verin. Sahnede tek başına durmak duyarlılığımı keskinleştiriyor bu yüzden sesleriniz gerçekten kalbimde yankılanacak. Bu JUNHO’nun gücü oluyor. Konserime gelenler, sesinizi çokça duymama izin verin!

O – Özgünlük
[Usulüne göre türünde tek olmak]

Kendine güvenin olması. Kim kendine güveni olmayan birinden şarkı dinler? Kim havalı olduğunu düşünür? Eğer kendine güvenin varsa, kendinden emin olarak izleyenlere bir performans oluşturursan onları cazibenle çekebilirsin. Kişinin cazibesiyle bağlayacağına inanıyorum.

P – Oyun
[Son zamanlarda hatırladığın eğlenceli bir şey]

Bungee jumped yaptığım zaman. “SAY YES” aslı program için yapmıştım ve süper eğlenceliydi! Bungee jumping; yüksek bir yerden atladığında tehlikeli bir oyun. İleri bir adım atıyorsun ve düşüyorsun. Bunun için çok cesaret gerekli, ve yaptıktan sonra kendine güvenin geliyor. Gerçi başlarda atlamalı mıyım yoksa atlamamalı mıyım diye düşünüyorsum. (gülüyor) Gerçekten tavsiye ederim. Denemek isteyen okuyucular varsa, sizinle birlikte bunu yapacağım. Eğer çok aday varsa, “BAILA bungee festival”e başlayalım! Herkes birbiri ardına atlarsa, yanınızda duracağım ve atlamanızı kolaylaştırmak için şarkı söyleyeceğim. Nakaratı yaparım. ”♪Can you feel feel feel” Lütfen hep birden gidin. (gülüyor)

Q – Araştırmak
[Araştırmak istediğin bir şey]
Tabiki her zaman müzik. Ancak, bu oldukça açık olduğundan… belki bilimsel bir şey. Örneğin uzayda ne var merak ediyorum. Bizim gibi yetenekli ve oyuncu insanların sık ziyaret edemeyeceği parlak bir yer olduğunu düşünüyorum. Kimsenin bilmediği bir yer bulmak, ya da hiç kimsenin görmediği büyüleyici bir şey görmek, kişinin kendi yolunda bilgi edindiği, işinin bir parçasını oluştururken coşkulu bir tepki aldığı zaman gibi değil mi? Benim durumumda, işte uzay ve bilim gibi şeyler ilgimi çekiyor.

R – Rahatlama
[Rahatladığın bir yer]

Sahnede bir şarkıcı olmak. Gerçekten rahatlamış oluyorum. Hüzünlü şarkılar, eğlenceli şarkılar, söylerken şarkının içine duygularımı kattığımda, 5 duyum keskinleşmiş oluyor. Özel hayatımda ise bu yer ev olurdu. Sofaya oturup TV’yi açacağım. Tatlı atıştırmalık şeyleri yerken favori filmlerimi ya da komedi programlarımı izleyeceğim. Normal en iyisidir.

S – Özel
[Senin hakkında özel şey ne?]

Popom. Ölsem bile hiç bir şekilde sona ermeyeceğim ama [popom] (gülüyor)

T – Üç
[Junho’nun dudakları]

Resimlerden biliyorum, bir şeye konsatre olduğum zaman dudaklarım ”3” şeklini alıyor ama sadece bugün dudaklarımı seven bir çok hayran olduğunu ilk kez öğrendim. Yıldönümlerim için, bir tane daha yapıp ”Dudak Yıldönümü” diye bir seçenek eklemeli miyiz? (gülüyor)

U – Bilinmeyen
[Son zamanlarda öğrendiğin bir alışkanlık]

Dudaklarımın ”3” şeklini alması. (gülüyor) Bir işaret olmasaydı farketmezdim. Ve bunların gerçekten büyüleyici olduğunu da duymak’

V – Zafer
[Son zamanlarda kazandığın bir maç]

Bazı arkadaşlarla bowlinge gittim ve kazandım! İlk başta sol elim ile attım ve 140 puan ile kolay bir galibiyet yaptım. Bundan sonra, sağ elim ile attım ve 160 puan aldım. Oldukça iyi yaptım ve memnun oldum. Maçı kazanmama rağmen, yemeği ben ödedim. (gülüyor)

W – Vahşi
[Vahşi tarafın?]

Duş aldığım zamanlar vahşi olduğumu düşünüyorum.

X – XXX
[Gizli hikaye]

Yanlışlıkla Chansung’un iç çamaşırını giydim. Bacaklarıma geçirdiğim zaman ”huh?” diye düşündüğüm bir an vardı ama zaten giymiştim. Gerçekten bu sık sık olur. Çünkü yurdumuzu temizleyen kişi yıkanmış giysilerimizi aynı yere bir yığın olarak koyar. İç çamaşırımın üzerine ”JH” diye bir not yazsam bile yine de oluyor… Bir saniye.. Üzerinde ”JH” yazan çamaşırı giydiğime eminim ama büyük görünüyorlardı. Belkide.. Belki Chansung onları benden önce giydi ve ben de onları Chansung genişlettikten sonra giydim? İsimleri yazmak anlamsız kılıyor. (gülüyor)

Y – Evet!
[Doğal şekilde dürüst olduğunda]

İnsanlarla birlikteyken gerçekten yakınım. Gerçekten konu ne olursa olsun yüksek sesle gülüyorum. (güler) Dürüst olduğumda, kolayca gülüyorum ve şakacı oluyorum.

Z – Gayret
[Son zamanlarda neyle uğraşıyorsun?]

Albümüm ”FEEL”e hazırlanıyorum. Çalışma dönemlerim sırasında uyumaya gitmeden sabah 3’den öncesini hatırlamıyorum. Ancak, gerçekten çalışma süresinin tadını çıkarmaktan zevk alabildim.Çünkü sevdiğim şey olan müzik oluşturmakla zaman geçiriyordum, çalışmaktan yorulmaya başlasam bile bende iyi hisler bıraktı. Sadece ”FEEL”i oluşturmak için tüm gücümü kullandığımdan, vücudunuzun her tarafında bunu hissedin lütfen.

Bu Junho’nun yüzünün gerçek ölçüsü!
Junho’nun oldukça küçük bir yüzü var. ”Yüzüm küçük ve ellerim büyük. Yani avuç içlerimle yüzümün tamamını gizleyebilirim. Yüzümde favori parçam gözlerim. Gözlerimin çok küçük olduğunu düşünüyordum, yüz ifadelerini yapmak çok zordu ama şimdi gözlerimin içine her türlü ifadeyi ekleyebiliyorum. Hey, gizemli, değil mi?”

Resimler: Timing_Kei
JPN-ENG çeviri: dawnjelly
ENG-TR çeviri: Sunshine

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s